TAN TEKSTİL’DEN SAĞLIK HİZMETLERİNE BİR BAĞIŞ DAHA
09 Ağustos 2019

  • VBM_2350.JPG
  • VBM_2373.JPG
  • VBM_2364.JPG
  • VBM_2384.JPG
  • VBM_2405.JPG
  • VBM_2412.JPG
  • VBM_2420.JPG
  • VBM_2414.JPG
  • 4.jpg

Tan Tekstil tarafından İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermesi amacıyla bir adet tam donanımlı ambulans ve yedi adet yoğun bakım monitörü bağışı yapıldı.

Tan Tekstil’de düzenlenen devir teslim ve protokol törenine; Valimiz Hasan Karahan, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Tan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tan katıldı.

Törende konuşan Hayırsever işadamı İbrahim Tan; “Denizli’de doğduk ve büyüdük. Burada kazanıyoruz ve bu kazancımızdan bir miktar devletimize destek olmaya gayret ediyoruz. Doktor Hanım bize bu konudaki eksiklikleri bildirdikten sonra biz bunu bir görev adlettik. Dolayısıyla ailecek karar verdik. Her yıl sağlık hizmetlerine bu tür destekleri vermeye devam edeceğiz. Bugün yoğun bakım ünitesine cihazlar ve bir ambulans alındı. Önümüzdeki sene eksiklik hissedilen noktalara daha fazla cihazlar almaya gayret edeceğiz. Sağlık hizmetine ihtiyacı olan birinin tedavisi için bu makinalar ihtiyaçsa biz de almalıyız diye düşünüyorum. Kardeşim ve oğullarım ile birlikte bu desteklerimiz devam edecek ” dedi.

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlığa yaptıkları bağışlardan dolayı hayırsever iş adamı İbrahim Tan’a teşekkür ederek şöyle konuştu; “ Tan Tekstil adına İbrahim Tan Beyfendiye çok teşekkür ediyorum. Çünkü onlar sağlığın en önemli bağışçıları oldular; iki yıl içerisinde Müdürlüğümüze ikinci ambulans bağışını yaptılar. Daha önce 2015 yılında Denizli Devlet Hastanesine 10 adet küvöz, 2017 yılında bir adet ambulans, bu yıl da Servergazi Devlet Hastanesine 4 adet solunum cihazı bağışında bulunmuşlardı. Bugün de Denizli Devlet Hastanesi̇ çocuk yoğun bakımına 6 adet monitör, 1 adet merkezi monitör ve 1 adet 112 ambulansı bağışında bulundular. İnşallah Allah kazasız belasız hizmet vermeyi nasip etsin. Biz de daha hızlı ve daha iyi bir hizmet için hazırız. Bu bağışlar konusunda her anlamda bize destek olduğu için Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Sağlık anlamında zaman zaman ihtiyaçlarımız tabi ki oluyor. En önemli ihtiyaçlarımızdan biri de mobil kanser tırı. İnşallah bağışçılarımızın desteği ile onu da İlimize kazandırmak istiyoruz. Buradan duyurmuş olalım bize destek olacak herkesi bekliyoruz” dedi.

Anahtar teslim töreni sonrasında basın mensuplarına bilgi veren Valimiz Hasan Karahan; “Denizlimiz hayırseverlikte yarışan bir şehir. Milli Eğitim alanı bu yarışta sanki öncelik almıştı ama sağlık alanında da ihtiyaç olan noktalarda yapılacak olan bu desteklerin büyük bir boşluğu dolduracağı aynı zamanda da kalıcı bir hayır olduğu düşüncesiyle Doktor Hanımın da gayreti ve takibiyle güzel neticeler alıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Tan Ailesi bize bu konuda öncülük etti.Bu örnek desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sağlıkta tabi çok güzel işlerimiz var çok güzel gelişmeler var ama mutlaka eksik kaldığımız noktalar oluyor. Hayırseverlerimiz her konuda olduğu gibi bu noktalarda da bizlere destek oluyorlar. Onun için tüm hayırsıverlerimize de teşekkür ederiz. Şimdiden hayırlı olsun”dedi.

Tan Ailesinin ikinci ambulans bağışı ile Denizli genelindeki ambulans sayısı 109’a ulaştı.