SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ TARAMALARDAKİ ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI AİLE HEKİMLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
09 Ağustos 2019

  Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk Bağımlılıkla Mücadele eğitiminde Aile Hekimleriyle bir araya gelerek, koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında yürütülen birçok tarama programında özverili çalışmaları ve desteklerinden dolayı aile hekimlerine teşekkür etti.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız tarafından verilen Bağımlılıkla Mücadele Eğitiminin ilki Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğinde gerçekleştirildi. Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’ün de katıldığı eğitimde Bağımlılığa ilişkin temel bilgiler, tanı ve değerlendirme, madde kullanım bozukluğunda tıbbi yaklaşım, alkol madde kullanımında aile ve ergen, alkol ve madde kulanım bozukluğunun hukuki boyutları konusunda bilgiler verildi.

Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk yaptığı konuşmada; “Bakanlığımızın 100 günlük eylem planı kapsamında geçtiğimiz yıl Aile Hekimlerimizle başlattığımız check up taramaları ile şimdiye kadar yaklaşık 50 bin kişiyi taramadan geçirerek kendi grubumuz olan iller arasında 2.  olduk. Aynı zamanda yine Aile hekimlerimizle 1. Sınıf öğrencilerine yönelik başlattığımız göz taramalarında hedeflenen nüfusun üstünde taramalar yaptık. Önemli bir diğer konumuz olan kanser taramalarında Eylül ayında başlattığımız Pembe Şehir Projesi ile sizlerin de desteği ile taranması gereken hedef nüfuslarımızı geçen yıla oranla daha iyi seviyelere çıkarmayı başardık. Özellikle meme kanseri taramalarında KETEM’lerimiz yoğun bir çalışma temposu içine girerek tarama sayılarını arttırdı. Özverili çalışmalarınız ve desteklerinizden dolayı tüm aile hekimlerimize ve sağlık personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg