İLİMİZDE 13 DİŞ HEKİMİ GÖREVE BAŞLADI
28 Temmuz 2020

Denizli’de hekim kadrosu güçlenmeye devam ediyor.  5’i merkez 8’i de ilçelerde olmak üzere toplam 13 Diş Tabibi hasta kabulüne başladı.

 Ataması yapılan hekimlerden 5’i Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde, 4’ü Acıpayam Devlet Hastanesi’nde,1’er de Çameli, Çivril, Honaz ve Tavas Devlet Hastanesinde göreve başladı.

 Kamuda son yapılan atamalarla birlikte 131 diş hekimiyle ağız ve diş sağlığı hizmetlerini yürüttüklerini belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Sağlıklı bir yaşam ağız ve diş sağlığıyla başlar. Diş ve diş eti hastalıkları tüm dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almasına rağmen hayatı doğrudan tehdit etmediği için maalesef vatandaşlarımız tarafından ağız sağlığına gerekli önem verilmemektedir. Ağız sindirim kanalının girişidir. Ağızdaki olumsuzluklar sindirimin de olumsuz etkilenmesini yol açar. Çürük dişlerde oluşan enfeksiyonlar kalp, böbrek, eklemler gibi önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara neden olabilir. Bu sebeple diş hastalıkları ve diş sağlığının korunması açısından erken tanı önemlidir. Bu doğrultuda Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı Programı kapsamında okullarda eğitimler veriyoruz, tarama ve flor vernik uygulaması gerçekleştiriyoruz. Yine hastanelerimize güçlü hekim kadrolarımızla birlikte ağız ve diş sağlığı hizmetlerini yürütüyoruz. Aramıza yeni katılan diş hekimleriyle birlikte şimdi daha da güçlendik. Yeni atanan hekimlerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Tüm vatandaşlarımızı 6 ayda bir kontrole bekliyoruz” dedi. 

  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg