Aile Hekimleriyle Pandemi Süreci Değerlendirildi
28 Temmuz 2020

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk başkanlığında 19 ilçeyi temsilen her ilçeden birer aile hekiminin katıldığı toplantı düzenlendi. Toplantıda ilimizde yürütülen pandemi sürecinin 1. Basamaklardaki boyutu değerlendirildi.

Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Aytekin Polat, Başkan Yardımcılarımız Dr. Firdes Akbaş Vayvada, Mehmet Burdurlu ve 19 ilçeden birer aile hekimi katıldı.

Pandemi sürecinde Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı çalışanlarının büyük bir özveriyle çalıştığını belirten  İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna Öztürk: "  Pandemi süresi boyunca karantinada olan COVID-19 temaslıları, yurtdışından gelen vatandaşlar, evde izlenen hastalar ve testi negatif gelen hastalar Aile Hekimlerimiz tarafından takip edildi.  İlimizdeki başarılı çalışmalarda özellikle filyasyonla ilgili birinci basamakta yürütülen çalışmaların çok büyük katkısı oldu. Ben buradan tüm aile hekimlerimize ve aile sağlığı çalışanlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg