Sümer Ketem Hizmete Açıldı
02 Ekim 2020

Kanser hastalığının erken teşhisi ve hastalıkla mücadelede önemli bir yer tutan KETEM’lere Denizli’de üçüncüsü eklendi. Sümer KETEM Denizli Valimiz Ali Fuat Atik, Milletvekillerimiz Cahit Özkan, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ve İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’ün katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.

 Denizli’de 2018 yılında başlatılan Pembe Şehir projesiyle kansere savaş açtıklarını belirten İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk; “ Denizli’de kansere karşı erken teşhisle korunmak için Denizli Milletvekilimiz Sayın Nilgün Ök’ün himayelerinde daha fazla kişiye ulaşarak Denizli’de taranmadık kadın bırakmamak amacıyla Pembe Şehir Projesini başlattık.  Projemiz kapsamında yapılan taramalarla birlikte Denizli hedef nüfusu 70 bin ve üstü olan iller arasında Türkiye birincisi oldu. Bugün de Pembe Şehir projemizin devamı niteliğindeki Sümer KETEM’in açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 Sümer KETEM’in açılmasıyla birlikte Denizli’de KETEM sayısının 3 çıktığını böylelikle daha çok kadına, daha kısa sürede ulaşacaklarını belirten Uz. Dr. Berna Öztürk; “  Denizli’de kanserle yürüttüğümüz mücadelede her zaman yanımızda olan Milletvekilimiz Nilgün Ök’e çok teşekkür ediyorum. Sümer KETEM binamızın mülkiyeti Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne aitti. Bize tahsis ettikleri için Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkürlerimi iletiyorum. Yine sağlık alanındaki yatırımlarımızda ve ihtiyaçlarımızda bize her zaman destek olan Valimiz Ali Fuat Atik ve Milletvekillerimiz Cahit Özkan, Ahmet Yıldız ve Şahin Tin’e şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg