Çal Acil Sağlık İstasyonu'nda Tam Donanımlı Ambulans Hizmete Girdi...
11 Şubat 2021

Sağlık Bakanlığımız tarafından Denizli’ye tahsis edilen bir adet ambulans, Müdürlüğümüz tarafından Çal İlçesi’nde kullanılmak üzere 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’na gönderildi.
Çal İlçesi’nde Kaymakam Selin Sarı, Belediye Başkanı Fethi Akcan, AK Parti İlçe Başkanı Yüksel Yılmaz, Çal Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. H. Oğuzhan Zorlu ve sağlık çalışanlarının katılımı ile ambulans anahtar teslim töreni yapıldı. Törene; AK Parti Grup Başkanvekilimiz Cahit Özkan, Denizli Milletvekilimiz Şahin Tin ve İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk de video konferans sistemi ile katılarak İlçe’ye yeni ambulansın hayırlı olması dileklerini ilettiler.
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Sağlık Bakanlığı’nın Denizli’ye 3 yeni ambulans gönderdiğini, bunlardan 1’inin Çal İlçesi’ne verildiğini söyledi.
Denizli Milletvekili Şahin Tin de; “Çal’a gönderilen ambulansı kullanmayı Allah nasip etmesin ama ihtiyaç olduğunda da en iyisi olsun istiyoruz” diyerek İlçe’ye hayırlı olmasını diledi.
İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk ise Çal’daki ambulansın 1520 kilometre karelik alana hizmet verdiğini belirterek Çal İlçesi’ne yeni başlayan uzman hekimler ile birlikte İlçe’nin sağlık hizmetleri yönünden güçlendiğini söyledi. Öztürk, son dönemde Denizli’ye tahsis edilen ambulanslar ile birlikte ambulans sayısının İl geneli 111 olduğunu sözlerine ekledi.
  • ÇAL 1.jpg
  • ÇAL 7.jpg