İl Sağlık Müdürümüz Öztürk, PAÜ'de Düzenlenen Tıp Bayramı Programına Katıldı
15 Mart 2021

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztük, Pamukkale Üniversitesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı” programına katıldı. Açılış konuşmasında; koronavirüs ile mücadele edilen bu süreçte sağlık alanında çalışanların büyük bir gayretle bu mücadelenin en ön safhasında yer aldığını ifade eden Öztürk, özveriyle ve sabırla görevini yerine getiren tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı.
Programa; Denizli Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, İl Protokolü ile birlikte hekimler, sağlık çalışanları ve Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.
Programda açılış konuşması yapan İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk; “İlk Covid-19 vakasının açıklandığı günden bu güne kadar pandeminin en büyük yükünü kuşkusuz ki sağlık çalışanları taşımaktadır. Bir yıldır içinde bulunduğumuz bu süreçte pandemiyle mücadele, pandeminin kontrol altına alabilmesi, toplumun bu süreci en az etki ve en az can kaybı ile bu süreci atlatabilmesi için, hekimler ve tüm sağlık çalışanları en ön saflarda büyük bir mücadele sergilemiş, özveri, inanç ve meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretme gayreti içinde olmuştur. Bu süreçte İlimizde insanımızın sağlığı için tüm imkanlarımızla adeta bir seferberlik örneği sergiledik. Kamu, üniversite ve özel hastanelerimizle, sahada filyasyon ekiplerimizle dinamik bir süreç geçirdik ve son vakamız iyileşene kadar bu yolda mücadelemize son vermeyeceğiz. Sağlık Çalışanları için bu yılın zorlu geçen bir yılın ardından sağlık sektörünün her bir meslek dalına kazanımlar katan bir yıl olmasını diliyorum. Başta meslektaşlarım olmak üzere, ekibin en önemli ve vazgeçilmez üyeleri olan hemşirelerimizin, eczasından sağlık memuruna, laboratuar teknisyeninden tıbbi sekreterine, temizlik görevlisinden güvenlik görevlisine her bir sağlık çalışanımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, bu zorlu süreçte göstermiş oldukları özverili, bilinçli, sabırlı ve hoşgörülü çalışmalarından dolayı teşekkür ederek sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Yine bu süreçte ne yazık ki hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız oldu, kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından plaket takdimi ile devam eden program, hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
  • 3.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpeg
  • 2.jpg