İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna Öztürk'ün 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı...
15 Mart 2021

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinde salgınla mücadele etmek, kontrol altına alabilmek, toplumun bu süreci en az etki ile atlatabilmesini sağlamak için ilk vakanın görüldüğü günden bu yana tüm ekibimizle büyük bir mücadele sergiledik. Pandeminin büyük bir yükünü sırtlayan sağlık çalışanları olarak günlerce ailelerimizi görmedik, çocuklarımızla hem fiziksel hem de psikolojik olarak en çok birlikte olmamız gereken şu dönemlerde yanlarında olamadık. Pandemi sürecinde belki bir başka kişiyi kurtarmaya çalışırken kendi sağlığımızı tehlikeye attık, hastalarımıza şifa dağıtırken kendimiz hasta olduk. Yeri geldi ailelerimize bulaştırdık, en kötüsü de koronavirüs nedeniyle belki bir yakınımızı kaybettik ya da bu süreçte ne acı ki sağlık ekibimizden birlikte çalıştığımız meslektaşlarımızı, çalışma arkadaşlarımızı kaybettik. Tüm bu olumsuz süreçler ve tehditlere rağmen hiç birimiz geri adım atmadık. Her birimiz bir sağlık elçisi olarak bulunduğumuz her yerde gerek pandemiyle mücadele konusunda gerekse sağlığın korunması ve geliştirilmesine yönelik her alanda olumlu katkı sağlayacak her türlü bilgilendirmeyi yaptık. Mesleğimizin yükümlülüklerini yerine getirdiğimiz, bir başka deyişle yapageldiğimiz işler, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde herkes için görünür hale geldiğinden sağlık çalışanları olarak artan sorumluluğumuz ile tüm gücümüzle çalışmaya devam ettik. Bu mücadeleyi kendi sağlıklarımızın büyük tehlike altında olduğunu bilerek gerçekleştirdik ve hala bu mücadeleye tüm azmimizle devam etmekteyiz.

Tıp Okulunun açılmasıyla ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcının yıldönümü olan bu günde; öncelikle koronavirüsle mücadelede görevi başında kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, bir kez daha sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum.

14 Mart Tıp Bayramında tüm sağlık çalışanlarının sesi olarak toplumun her bir bireyine sesleniyorum… Sağlık çalışanları olarak bizler çok yorulduk ama hala mücadele edecek gücümüz var. Bizim bayramımız pandemi sürecinde son hastamız hastanelerimizden taburcu olduğunda olacak. Eski günlerimiz çok uzak değil yeterki sizler tüm tedbirleri elinizden geldiğince uygulayın.

Ve tüm sağlık çalışanlarına hitaben… Geçtiğimiz yıl Covid-19 pandemisinin gölge düşürdüğü 14 Mart Tıp Bayramını 2021 yılında da çoşku ile kutlayamasak da bu yılın sonu bizim bayramımız olsun diyerek, başta meslektaşlarım olmak üzere, ekibin en önemli ve vazgeçilmez üyeleri olan hemşirelerimizin, eczasından sağlık memuruna, laboratuar teknisyeninden tıbbi sekreterine, temizlik görevlisinden güvenlik görevlisine her bir sağlık çalışanımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, bu zorlu süreçte göstermiş olduğunuz özverili, bilinçli, sabırlı ve hoşgörülü çalışmalarınızdan ve toplumda her durumda ve her şartta sergilemiş olduğunuz rol model davranışlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 

  • TIP-GENEL-4.jpg