Sigara Bırakma Kampanyası
20 Mayıs 2021

  • SİGARA.jpg

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun (BMYK) 26.01.2021 tarihinde yapılan toplantısında 2021 yılında tüm kesimlerin katılımıyla “Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği” başlatılması kararı alınmıştır. Bununla birlikte Koronavirüs Pandemisini yaşadığımız şu günlerde tütün ürünü kullanımının zararları ve bırakmanın gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bakanlığımız tarafından toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amaçlarıyla Mayıs 2021 itibarıyla “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla sigara bırakma kampanyası hayata geçirilmiştir. İlimizde görev yapan ve toplumda rol model olan meslek gruplarından (sağlık çalışanı, öğretmen, kolluk kuvveti personeli, asker, hakim, savcı, avukatlar, din görevlisi vb.) başlayarak, diğer kamu kurumu personeline yönelik bırakma kampanyası müdürlüğümüzce organize edilecek ve bu personelin sigara bırakmalarını sağlamaya yönelik faaliyetler gerçekleştirilecektir.

Sigara bırakma kampanyasına  katılmak  isteyen  personeller,  kampanyaya katılmaları için https://alo171.saglik.gov.tr/ sitesindeki “BAŞARABİLİRSİN” butonu üzerinden ulaşılabilen, kampanya katılım formu ile bağımlılık düzeyi tespitine yönelik formu doldurabilecekler, ayrıca kamu kurum personelinin aileleri ile öğrenci aileleri de sigara bırakma kampanyasına dahil olabileceklerdir.

SİGARAYI BIRAKMANIN TAM ZAMANI...
#BAŞARABİLİRSİN
 Sigara Bırakma Kampanyası Başvuru Formu İçin Tıklayınız