Yenidoğan Canlandırma Programı NRP Sertifika Töreni Yapıldı...
20 Ağustos 2021

Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yenidoğan ölümlerini en aza indirmek amacıyla düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı(NRP) eğitimi sona erdi. 3 gün süren eğitim sonunda başarılı olan 42 kursiyere törenle sertifikaları verildi.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz organizasyonunda gerçekleştirilen ve doğumda oluşabilecek yenidoğan ölümlerinin en aza indirilmesini amaçlayan Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi sona erdi. 3 gün süren eğitimlerde yenidoğana en uygun güncel yaklaşımlar ve uygulamalar anlatıldı.

Uygulama ve sertifika sınavı sonunda başarılı olan kursiyerler için eğitimin son gününde sertifika töreni düzenlendi.Kurs Sorumlusu Doç. Dr. İlker Günay tarafından eğitim ile ilgili genel bir değerlendirme sunumu yapılarak başlayan törende eğitimlerini başarı ile tamamlayan 3 hekim, 39 da ebe, hemşire, ATT ve paremedikten oluşan toplam 42 sağlık çalışanına sertifikaları takdim edildi.

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna Öztürk; “ Yenidoğan bebek ölümlerinin en önemli sebeplerinden biri  doğumdan sonra oluşabilecek solunum sıkıntısı ve bebeğin yeterli oksijen alamamasıdır. Doğum eyleminde yer alan sağlık çalışanlarımızın bilinçli ve eğimli olmasıyla bu tarz sıkıntıların minimuma indirilmesi mümkündür. Bu doğrultuda bebeklerin ilk nefeslerinde hayata sağlıklı başlamaları için gereken uygulamaları hayata geçirecek sağlık çalışanlarımızın Yenidoğan Canlandırma Programı eğitimi alması büyük öneme sahiptir. Belirli periyotlarla NRP eğitimleri müdürlüğümüz organizasyonunda verilmeye devam edecek. Bu güzel organizasyonda emeğe geçen değerli hocalarımıza ve programı düzenleyen ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

  • 56.jpg
  • 3.jpg
  • 13.jpg