Acıpayam Sağlık Tesisleri Ziyaret
28 Eylül 2021

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk tarafından kentte yapılan sağlık yatırımlarına ve sağlık tesislerine ziyaretler devam ediyor. Öztürk Acıpayam ilçesini ziyaret ederek sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve inşaatı devam eden İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Denizli’de yürütülen sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması ve daha verimli hale gelmesi için sağlık tesislerine olan ziyaretlerini sürdüren Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk bugün Acıpayam’a çıkarma yaptı. Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat ile birlikte Acıpayam Devlet Hastanesi’ne giden Öztürk, Hastane Başhekimi Uz. Dr. Hulusi Deniz Oğuz’dan yürütülen hizmetler hakkında bilgi aldı ve hizmetler idari, mali ve tıbbi açıdan değerlendirildi. Acıpayam İlçe Sağlık Müdürü Dr. Onur Karaca da ilçede sunulan sağlık hizmetleri ve aşılama çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgi verdi.

 Acıpayam Devlet Hastanesi’nde uzman hekim kadrosu ve teknik donanımıyla birlikte Acıpayam halkının hizmetinde olduğunu belirten Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “Hastane kadromuzda Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, KBB, Ortopedi ve Travmatoloji, Kardiyoloji, Nöroloji, Psikiyatri, Cildiye, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, Anestezi ve Reanimasyon, Biyokimya, Radyoloji alanında uzman hekimlerimiz bulunmaktadır. Devlet Hizmet Yükümlülüğü ataması ile Göz Hastalıkları ve 2. Anestezi uzmanın da göreve başlamasıyla birlikte ilçede uzman hekim açığı kalmayacak. Acıpayam halkımızı her türlü uzman hekim kadrosu ve teknik donanıma sahip hastanemize muayene olmaya bekliyoruz” dedi.

Hastane ziyaretinden sonra inşaatı devam eden İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulunan Öztürk; “Sağlık tesislerimiz tarafından verilen çalışmaları yerinde görüp değerlendirmek ve vatandaşlarımızın hak ettiği kaliteli sağlık hizmeti alması için sahada yürüttüğümüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de Acıpayam ilçemizde sağlık hizmetlerimizi masaya yatırdık. Daha sonra arsası Acıpayam Belediyesi tarafından tahsis edilen, Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılan, ihalesi, projesi ve takibi müdürlüğümüz tarafından yürütülen İlçe Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde incelemelerde bulunduk. Merkezimiz 750 metrekare arsa üzerine 1250 metre kare kapalı alan olacak şekilde toplam 4 kattan oluşacak. 7 aile hekimliği birimi ile birlikte; Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde Beslenme Danışmanlığı, Fiziksel Aktivite, Psikososyal Danışmanlık, Çocuk ve Ergen Sağlığı, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi, Sigara Bırakma Danışmanlığı gibi birimler yer alacak. Acıpayam Sağlıklı Hayat Merkezi merkez ilçeler Pamukkale ve Merkezefendi’den sonra ilimizde açılan 3. Sağlıklı Hayat Merkezi olacak.  Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

  • FOTO-1.png
  • FOTO-2.png
  • FOTO-3.png
  • FOTO-4.png
  • FOTO-5.png
  • FOTO-6.png
  • FOTO-7.png