İl Sağlık Müdürümüz , Diş Hekimliği Günü dolayısıyla Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni ziyaret etti
24 Kasım 2021

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, 22-28 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile 22 Kasım Diş Hekimliği Günü dolayısıyla Ağız ve Diş Sağlığı Hastanes’ni ziyaret etti.
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Op. Dr. İbrahim Emreoğlu ve Başkan Yardımcımız Uz. Dr. Fatma Aydeniz Ozansoy ile birlikte Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Merkez Poliklinik Binasını ziyaret eden Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, Başhekim Dt. İlgin Revna Kaytan’a çiçek vererek onun nezdinde Hastanede görev yapan tüm diş hekimlerinin Diş Hekimliği Gününü kutladı.
Ziyarette; Hastane Yönetimi ile hastanede yürütülmekte olan sağlık hizmetleri ile ilgili istişarede de bulunan İl Sağlık Müdürümüz; “Ağız ve diş sağlığı genel vücut sağlığı kadar önemlidir. Ağız ve diş sağlığının bozulması, ağız ve diş hastalıklarının yanında diğer bütün sistemi etkileyen rahatsızlıkların da ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle sağlık ağızda başlar düşüncesiyle toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedaviyi gerçekleştiren, yine pandemi ile mücadelemizde filyasyonda büyük özveriyle çalışan tüm diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü ile Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftasını kutlar, mesleki yaşamlarında başarılarının devamını dilerim" diye konuştu.
  • ADSH ZİYARET.jpg