TÜBERKÜLOZ DAİRE BAŞKANI DR. ERHAN KABASAKAL SAHA ZİYARETİ İÇİN İLİMİZDE
28 Temmuz 2020

DSC_0678.JPG

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüberküloz Daire Başkanı Dr. Erhan KABASAKAL ve Denizli Verem Savaşı Dispanseri Başhekimi Dr. Betül ABDÜLOĞLU Sağlık Müdürümüz Dr. Şükrü ARPACI'yı ziyaret etti.

İlimizde tüberküloz (verem) çalışmaları ile ilgili saha ziyaretlerinde bulunmak üzere gelen Dr. Erhan KABASAKAL, Denizli'deki rutin taramalardan, tüberkülozlu hastaların takiplerinin ve gözetimlerinin düzenli bir şekilde yapılmasından, takip edilen hastaların tedavilerinde sağlanan başarıdan dolayı teşekkür etti.

Sağlık Müdürümüz Dr. Şükrü ARPACI; ilimizde tüberküloz ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi. "Tüberküloz hastalığında uygulanan Direkt Gözetimli Tedavi stratejileri kapsamında hastalığın görülme sıklığı alt seviyelere indirilmiş olsa dahi tamamen ortadan kaldırılamamıştır. İlimizde yapılan rutin tarama ve incelemeler sonucunda yeni hastaların ortaya çıkarılmasında, takip ve tedavilerinin sağlanmasında titiz bir çalışma yapılmaktadır. Toplumda hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla özellikle toplu yaşanılan yerlerde halkımıza yönelik gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli platformlarda etkinlikler düzenlenmektedir. "