İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BİR ÖDÜL DAHA
28 Temmuz 2020

Ödül Kalite.jpg

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BİR ÖDÜL DAHA

20.Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında Müdürlüğümüze "Yılın Sunumu Ödülü"

Sağlık Müdürümüz Dr. Şükrü ARPACI; 20. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında "Yılın Sunumu Ödülünü" alan Deniz Yıldızı Proje Ekibini makamında kabul etti.

Dr.Şükrü ARPACI; yapılan çalışma ve ödül hakkında şunları söyledi. "Türkiye Kalite Derneği KALDER tarafından, Kurumlarda ekip çalışmalarının yaygınlaşması ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılarak birbirinden öğrenme fırsatı yaratılması amacıyla düzenlenen 20. Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansında bu sene ilk defa verilen "Yılın Sunumu Ödülünü" Deniz Yıldızı Proje Ekibimiz aldı. Bu ödüle bizi layık görüp çalışmalarımızda bizleri daha da motive eden KALDER yöneticilerine, organizasyonda emeği geçen tüm katılımcılara şahsım ve Kurumum adına teşekkür ediyorum.

Konferansta yer alan bu yarışmaya, Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Yaşam Kurtarma Zinciri Projesi" çalışmamız ile başvurduk. Ocak ayından bu yana yürütülen Proje kapsamında ilk etapta 58 Aile Sağlığı Merkezinde tüm personele ani kalp durması ve yaklaşımlar ile ilgili eğitimler yapıldı. Otomatik Kalp Şok Cihazları aktivite edilerek 112 Komuta Kontrol Merkezi ile entegrasyon sağlandı. Projenin 1. aşamasının başarı ile tamamlanmasından sonra 2. aşamasında yer alan AVM'ler, resmi kuruluşlar, fabrikalar ve spor salonları gibi kritik yerlerde eğitimiz devam etmektedir. Bu yerlerle birlikte eğitim verilen kurum sayısı 73 oldu.

Bu projede yaptığımız sunumumuz, zaman yönetimi, sunumun akıcılığı, sunumun görselliği, sunumun içeriği, ekip ruhu, katılımcılar ile iletişim, sunuş teknikleri gibi kriterlere göre değerlendirilmesinin sonucunda ödüle layık görüldü.

Yarışmaya katılan tek kamu temsilcisi olan Müdürlüğümüz Deniz Yıldızı Ekibimizde yer alan Dr. Mustafa Yorgancı, İbrahim Akçaoğlu, Emin Akkaya, Nazlı Yalçın, İlknur Batu'yu tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

İlimizin sağlıkta lider şehir olması için yeni projelerimiz ile çalışmalarımız devam edecektir."