Denizli Verem Savaş Derneğinden İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna ÖZTÜRK’e Hayırlı Olsun Ziyareti
04 Aralık 201923843121_1691006724297051_5136271530912131236_n.jpg

Denizli Verem Savaş Derneğinden İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna ÖZTÜRK’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç, Tüberküloz İl Koordinatörü ve Denizli Verem Savaşı Dispanseri Başhekimi Dr. Betül Abdüloğluile Dr. Öznur Yaşar, kendisi de Göğüs Hastalıkları Uzmanı olan İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’ü makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Ziyarette; Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç ve aynı zamanda Tüberküloz İl Koordinatörü olan Denizli Verem Savaşı Dispanseri Başhekimi Dr. Betül Abdüloğlu, çalışmaları hakkında İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’e bilgiler verdiler. Verem Savaş Derneği olarak Denizli’de bugüne kadar veremle mücadele konusunda birçok program yürüttüklerini ifade eden Dernek Başkanı Dr. Bülent Bilgiç, bir Göğüs Hastalıkları Uzmanının İl Sağlık Müdürü olmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Bilgiç “Verem Savaş Derneği Denizli Şubesi olarak, bundan böyle Müdürlüğümüzün de yoğun destekleri ile eskisinden çok daha etkin çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk de Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç, Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Betül Abdüloğlu ile Dr. Öznur Yaşar’a yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ederek bugüne kadar veremle mücadelede il geneli yapılanları branşı gereği yakından takip ettiğini söyledi. Öztürk: “Veremin ilerlemiş hali kanserden çok daha tehlikelidir. En çok dikkat edilmesi gereken konudan biri de hastalık mikrobunun solunum yolu ile başka insanlara geçmesidir. Bu nedenle halkın sağlığı ve geleceği için veremin çok iyi takip edilmesi gerekmektedir. Bu konuda ilimizde çok iyi başarılı çalışmalar ortaya koyan hem Verem Savaş Dispanseri hem de dernek Başkanımız ve çalışanlarına teşekkür ederim. Bundan böyle de Müdürlüğümüz olarak gereken desteğin fazlasını vererek il geneli veremden korunma bilinci sağlama, toplu yaşanılan yerlerde eğitim ve tarama programları gibi çalışmalar yapmayı hedefliyoruz” dedi.