Denizli Aile Hekimleri Derneği(DAHED) Üyeleri'nin İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr. Berna ÖZTÜRK’e Hayırlı Olsun Ziyareti
04 Aralık 2019

23794851_1691020904295633_3673209801113819596_n.jpg


Denizli Aile Hekimleri Derneği(DAHED) üyeleri, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ü ziyaret etti.

Ziyarete DAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr Hasan Gökçe, Genel Sekreter Dr. Süleyman Uzun, Üyeler Dr. Burcu Başkan ve Fatma Bilge Ök katıldı. 
Ziyarette bireye ve topluma yönelik koruyucu sağlık hizmetinin sunulmasında önemli bir yer tutan Aile Hekimliğinin önemine değinen Uz. Dr. Berna Öztürk ; “Vatandaşlar ile ilk teması aile hekimlerimiz sağlamaktadır. Bu vesileyle hastalıklarda erken tanı ve tedaviyi sağlamak, sorumluluğu altındaki kişilerle sürekli ilişki halinde olarak onları izlemek, kronik hastalıklarda sürekli bakım ve tedaviyi sağlamak, bireylerin yaşam kalitesini ve sağlık düzeylerini geliştirmek, gerekli durumlarda bir üst basamağa hastaları yönlendirmek gibi önemli aile hekimlerimizin görevleri vardır. Birinci basamak hizmetlerinin etkili bir şekilde verilmesiyle ikinci ve üçüncü basamak tedavi kuruluşlarının da daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesini imkan sağlayacaktır” dedi. 
Denizli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hasan Gökçe de kendi üzerlerine düşen sorumlulukların bilincinde olduklarını söyleyerek Uz. Dr. Berna Öztürk’e yeni görevinde başarılar diledi.