VEREM EĞİTİMİ VE PROPAGANDA HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ
28 Temmuz 2020

 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 5.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 4.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 7.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 16.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 17.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 18.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 22.jpg
 • VEREM HAFTASI ÖDÜL TÖRENİ 19.jpg
 • IMG_1696.JPG
 • IMG_1695.JPG
 • IMG_1694.JPG
 • A.jpg

07-13 Ocak Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde ‘Verem Hastalığı ve Korunma Yolları’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlenerek dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

 71. Verem Eğitimi ve Propaganda haftası etkinlikleri çerçevesinde Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Verem Savaşı Dispanseri,  Denizli Verem Savaşı Derneği ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Verem Hastalığı ve Korunma Yolları’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Törene Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Denizli Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç, yarışmada dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

 Ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Denizli Verem Savaş Derneği Başkanı Dr. Bülent Bilgiç etkinlikte devlet dernek işbirliğinin en güzel yansıması gördüklerini ve güzel bir projenin ortaya çıktığını söyledi.  Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Betül Abdüloğlu verem hastalığının tarihçesine değinerek,  hastalığın görülme yolları ve tedavi noktasında yapılması gerekenlere değindi.                   

Milli Eğitim Şube Müdürü  Şaban Altınsuyu da sağlıkla eğitimin toplum tarafından önem verilen iki unsur olduğuna değinerek;”  Toplumda sağlıklı bireyler yetiştirmek için sağlığımıza önem vermeliyiz. Bu doğrultuda Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında çeşitli protokoller yapılarak gençlerimizi sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek için bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu yarışmada da bunun örneğini görmekteyiz” dedi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de yarışmaya katılan öğrencilerin okullarda tüberküloz tanıtımı için birer elçi görevi üstleneceğini söylerken; “Yarışmaya ilgi gösteren bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlardan okullarında arkadaşlarına, öğretmenlerine, ailelerine bu hastalığı anlatmaları ve çevrelerinde 2 aydan fazla öksüren, öksürükle birlikte balgam çıkartan, gece terleyen, kilo kaybeden kişiler varsa onları en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirmelerini rica ediyorum. Bundan sonra siz bizim okullarda gönüllü temsilcilerimizsiniz. Bu hastalıkla hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından ödül töreni düzenlendi. Resim alanında Sarayköy Gazi Ortaokulu’ndan Ceren Aksu 1., Acıpayam Alaattin Ortaokulu’ndan Fatma Koşar 2., Sarayköy Atatürk Ortaokulu’ndan Sıla Cankuş 3. Oldu. Kompozisyon yarışmasında da Denizli Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi’nden Büşra Nur Büyükbezci 1., Çardak Çok Programlı Lisesi’nden Ayşe Nur Çolak 2., Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi’nden Selinay Çulha da 3. Oldu.  Verem Savaş Derneği tarafından birinci olan öğrencilere bin TL, ikinci olan öğrencilere 750 TL, üçüncü olan öğlencilere de 500 TL para ödülü verildi. Ayrıca Doğrudan Gözetimli Tedavi çalışmalarında başarılı olan sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi verildi.