DOKUZKAVAKLAR SAĞLIK KOMPLEKSİ İÇİN TIBBİ CİHAZ VE MALZEME PLANLAMASI YAPILDI
28 Temmuz 2020

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli Devlet Hastanesi Yönetimi ve hekimlerle birlikte 2018 yılı içinde hizmete girmesi planlanan Denizli Devlet Hastanesi Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’ni yerinde inceleyerek tıbbi cihaz ve malzeme planlaması yaptı.

Kasım 2016 yılında Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci tarafından temeli atılan ve 2018 yılı içerisinde hizmete açılması planlan ve inşaatı tamamlanmak üzere olan Denizli Devlet Hastanesi Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksinin iç dizayn çalışmaları da aralıksız devam ediyor.  Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Denizli Devlet Hastanesi Yönetimi ve hekimlerle birlikte Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’ni yerinde inceleyerek tıbbi cihaz ve malzeme planlaması yaptı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk arsasını Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği, Pamukkale Belediyesi’nin inşaatını gerçekleştirdiği, Sağlık Bakanlığı tarafından da hastanenin iç donanımının yapılacağı Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde sona gelindiğini, mefruşat çalışmaları için de Denizli Devlet Hastanesi Yönetimi ve hekimlerle birlikte yerinde inceleme yaptıklarını söyledi. Öztürk; “Birçok branşta hizmet verecek olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi tamamlandığında içerisinde 20 poliklinik odası, Patoloji Laboratuarı, Fizik Tedavi Ünitesi,  Diyaliz Ünitesi, ultrason, röntgen, BT, MR gibi görüntüleme hizmetleriyle günlük yaklaşık 2-3 bin arası hastaya hizmet verecek. Hastalarımız yataklı servis dışında tüm işlemlerini burada halledebilecek. Bu sayede Denizli Devlet Hastanesi’nin yükünü de azaltmış olacağız. Hastane yönetimimiz ve hekim arkadaşlarla yaptığımız yerinde değerlendirmeyle son teknolojiye uygun modern mimari yapısıyla inşa edilen içerisinde sedye asansörleri ve yürüyen merdivenleri bulunan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksimize yakışır bir şekilde mefruşat çalışmalarını tamamlayarak, merkezi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi. 

  • foto-4.jpg
  • foto-6.jpg
  • foto-8.jpg
  • foto-2.jpg