ÇİVRİL DH'DE ENGELLİ SAĞLIK KURULU RAPORLARI VERİLMEYE BAŞLANDI.
28 Temmuz 2020

Çivril Devlet Hastanesi’nde Engelli Sağlık Kurulu Raporları verilmeye başlandı. Hastane bünyesinde oluşturulan heyetle birlikte özür oranı, maluliyet, vasi tayini, bakım hizmetleri gibi vatandaşların talepleri değerlendirilerek karara bağlanabilecek.

 Çivril Devlet Hastanesi’nde yeni bir uygulama hayata geçti. Sağlık Bakanlığı’yla yapılan görüşmeler sonunda hastaneye engelli sağlık kurulu raporu düzenleme yetkisi verildi.  Her Perşembe hastanede oluşturulacak heyetle birlikte özürlülük ölçütü sınıflandırması, adli heyet, işe giriş, okul kaydı, vasi tayini, akli meleke kontrolü, huzurevine giriş gibi alanlarda rapor verilebilecek. Vatandaşlar mesai saatleri içerisinde heyet için hastaneye başvuruda bulunabilecekler.

Rapor Başvuruları Kabul Edilmeye Başlandı

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’de Engelli Sağlık Kurulu Heyet Raporu veren hastane sayısının 5’e çıktığını, Denizli Devlet, Servergazi, Acıpayam ve Tavas Devlet Hastanelerinden sonra şimdi de Çivril Devlet Hastanesi’nde Engelli Sağlık Kurulu Raporu verildiğini söyledi. Öztürk; “Tek bir hekimin yetkisi dışında kalan hususlarda veya mevzuat gereği sağlık kurulu raporu istenen durumlarda Çivril Devlet Hastanesi’nde rapor verilme yetkisi yoktu.  Sağlık Bakanlığımıza rapor verilebilmesi için yaptığımız başvuru olumlu sonuçlandı.  Bundan sonra her Perşembe günü hastanede oluşturulacak heyetle birlikte Sağlık Kurulu raporu verilebilecek. Hastalarımız merkezde bulunan hastanelere gelmeden rapor işlemlerini ilçelerinde kolayca halledebilecek. İlçe halkımıza hayırlı olsun” dedi.

  • foto-1.jpg
  • foto-2.jpg
  • foto-4.jpg