PULMONER REHABİLİTASYON HAFTASI
28 Temmuz 2020

12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası kapsamında Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne ziyaret gerçekleştirilerek haftanın önemine dikkat çekildi. Ayrıca Tıp Bayramı dolayısıyla meslekte 20 yılını dolduran hekimlere plaket verildi.

Pulmoner Rehabilitasyon hakkında sağlık çalışanları ve toplumun bilgilendirilmesi, farkındalığın arttırılması ve güncel gelişmelerin paylaşılması amacıyla ülkemizde 12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda ilimizde de  Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde haftanın önemine dikkat çekmek için toplantı düzenlendi.

Başhekim Yardımcısı ve Göğüs Hastalıkları Uz. Dr. Murat Hacıoğlu Pulmoner Rehabilitasyonun önemi, içeriği ve faydalarının anlatıldığı bir sunum gerçekleştirdi. Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne 2014 yılından bu yana hizmet vermeye başlayan Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi’ne yaklaşık 1150’ye yakın hastanın rehabilitasyon programından yararlandığını söyleyen Hacıoğlu, 2017 yılında da 276 hastaya pulmoner rehabilitasyon programı uyguladıklarını söyledi.

İl Sağlık Müdür Vekilimiz Op. Dr. İbrahim Emreoğlu da Pulmoner Rehabilitasyonun kronik solunum hastalıklarının fiziksel ve psikolojik durumlarını düzeltmeyi ve sağlığı iyileştirmeyi hedeflediğini söyledi ve şöyle devam etti: “ Pulmoner Rehabilitasyon kronik akciğer hastalarının tedavisi ve hayat kalitesini arttırmak için büyük öneme sahiptir. KOAH (Kronik obstrüktif akciğer hastalığı) başta olmak üzere astım, akciğer hastalıkları, göğüs duvarı hastalıkları, nöromusküler hastalıklar, akciğer nakli öncesi ve sonrası, akciğer kanseri, obeziteyle ilişkili tüm akciğer hastalıklarında pulmoner rehabilitasyon programı başarı ile uygulanabilmektedir” dedi.

Toplantıdan sonra Pulmoner Rehabilitasyon merkezinde tedavi gören hastalar ziyaret edildi.

Meslekte 20 Yılını Dolduran Hekimlere Plaket Verildi.

Sağlık Müdür Vekilimiz Op. Dr. İbrahim Emreoğlu Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi ziyaretinde sağlık çalışanlarının da tıp bayramını kutladı. Ayrıca mesleklerinde 20 yılını dolduran Göğüs Hastalıkları Uz. Dr. Halime Balkanlı, Genel Cerrahi Uzmanı İmdat Koçberber, Göğüs Hastalıkları Uz. Dr. Nurettin Şahin, Çocuk Hastalıkları Uz. Dr. Özlem Özdemir ve Diş Tabibi Arif Işık’a Sağlık Müdür Vekilimiz Uz. Dr. İbrahim Emreoğlu ve  Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hamdi Topçu tarafından plaket verildi.

  • FOTO-4.jpg
  • FOTO-1.jpg
  • FOTO-7.jpg
  • FOTO-6.jpg
  • FOTO-8.jpg
  • foto-12.jpg
  • foto-11.jpg
  • FOTO-9.jpg
  • A.jpg