AFRİN ZEYTİN DALI HAREKATINDA GÖREV ALAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ.
28 Temmuz 2020

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 Mart Tıp Bayramı Haftası Etkinlikleri çerçevesinde, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda ilimizden görev alan UMKE VE 112 Acil Sağlık İstasyonu çalışanlarına düzenlenen törenle teşekkür belgesi verildi.

Türk Silahları Kuvvetleri’nin sınır ötesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda Denizli’den görev alan sağlık çalışanları Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen törende bir araya geldi. Törene İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Yavuz Tosun katıldı. Törende Afrin’de düzenlenen operasyonda ilimizi temsil eden UMKE ve 112 Acil Sağlık İstasyonu çalışanlarına teşekkür belgesi verildi.  

Sağlık Çalışanlarımız Her Koşulda En İyi Sağlık Hizmeti Veriyor

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’nda sağlık çalışanlarına da önemli görevler düştüğünü, Denizli’den de çok sayıda sağlık çalışanının gönüllü olarak orada görev almak için başvuruda bulunduğunu söyledi. Öztürk; “Biliyorsunuz insanın en temel hakkı sağlıklı yaşam hakkı. Bizlerde gerçekten gurur duyulacak bu mesleğin mensupları olarak onlara o hakkı vermek için çalışıyoruz. Burada en önemli görev acil sağlık istasyonlarında çalışan siz değerli arkadaşlarımıza düşüyor. Şimdi rutindeki işi hepimiz yapıyoruz.  Görev aldığımız yerler dışında da ülkemizin her yerinde, bazen ülkemiz dışında da bizlere ihtiyaç duyulabiliyor. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde temel hakkımız olan sınırlarımızı korumak için Afrin’de çok önemli bir operasyon yürütülüyor. Orada bulunan hem Mehmetçiklerimiz için, hem halkımız için,  hem de sınır ötesinde bize güvenen bize inanan insanlara sağlık hizmeti vermek için sağlık çalışanlarımıza ihtiyaç var.  Türkiye’nin dört bir yanından sağlık çalışanlarının gittiği Afrin’e Denizli’den de çok sayıda sağlık çalışanımızın gönüllü görev almak için başvuruda bulunması bizleri gururlandırdı. Şahsım ve Bakanlığımız adına Denizlimizi temsilen orada olduğunuz için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Tıp Bayramınızı da kutluyorum” dedi.

İlimizi temsilen Afrin’de düzenlenen operasyona şuana kadar UMKE’den 8, 112 Acil Sağlık İstasyonlarından da 33 olmak üzere toplamda 41 sağlık çalışanı gitti. Görev alan sağlık çalışanları bölgede askerin, polisin, sağlık çalışanlarının birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğini, her durumda birbirlerine yardımcı olduklarını ve görev verilmesi halinde gönüllü olarak tekrar bölgede görev alabileceklerini belirttiler.

 • 4.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 3.jpg
 • sıt 3.jpeg
 • sıt 4.jpeg
 • sıt 5.jpeg
 • sıt 6.jpeg
 • sıt1.jpeg
 • sıt2.jpeg