ÇİVRİL DH'DE PALYATİF BAKIM MERKEZİ VE TOMOGRAFİ CİHAZI HİZMETE AÇILDI
28 Temmuz 2020

Denizli Çivril Devlet Hastanesi 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezi ve Tomografi cihazının hizmete girişi Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katıldığı törenle gerçekleşti.

Açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk ile hastanenin diğer idarecileri ve personeli katıldı.

Tomografi cihazının hizmete girmesi için kesilen kurdelanın ardından Denizli Valisi Hasan Karahan; Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk ve sorumlu doktordan cihaz hakkında bilgiler aldı. Görüntüleme sırasında minimum radyasyon dozu kullanarak, en iyi görüntüyü sağlayacak şekilde dizayn edilmiş üst düzey teknolojilere sahip bir radyolojik görüntüleme sistemi olduğunu belirten Öztürk; “Bu cihaz Hastanemizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artıracak ayrıca tomografi görüntüleme ihtiyacı olan hastaların sevkleri önlenecek, hastalarımızın çok daha kısa sürelerde tanı ve tedavi görmesine imkan sağlayacaktır” dedi. Mamografi ve Röntgen bölümlerini de inceleyen Denizli Valisi Hasan Karahan buradaki yeni cihazları da inceleyerek sorumlulardan bilgi aldı.

Daha sonra yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesini amacıyla hizmet verecek olan 10 yataklı Palyatitif Bakım Merkezinde açılış yapıldıktan sonra tek tek hasta odalarını ziyaret eden Vali Karahan burada yatan hasta ve yakınları ile sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Son olarak Diyaliz Merkezinde tedavi gören hastalar da ziyaret edilerek geçmiş olsun dilekleri iletildi.

  • (8).jpg
  • IMG_6373.JPG
  • IMG_6403.JPG
  • IMG_6360.JPG
  • IMG_6412.JPG
  • (9).jpg
  • IMG_6527.JPG
  • IMG_6539.JPG