ULUSAL DENİZLİ AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİ DENİZLİ'DE YAPILDI
28 Temmuz 2020

Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztük, Denizli Aile Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen aile hekimliğinde sık karşılaşılan mesleki konular ve aile hekimliğinin genel sorunlarının ele alındığı Ulusal Denizli Aile Hekimliği Kongresi’ne katıldı.
Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen aile hekimlerinin yer aldığı ve 3 gün sürecek olan Ulusal Denizli Aile Hekimliği Kongresi’nin açılışında konuşma yapan İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk kongrenin aile hekimliğinin gelişmesi, mesleki standartların oluşturulması, meslekte birlik ve dayanışmanın artması ve hizmet kalitesinin geliştirilmesi açısından önemli olduğuna değindi.

Denizli’nin Aile hekimliği uygulamasında Türkiye’nin öncü illerinden birisi olduğunu söyleyen Uz. Dr. Berna Öztürk; “Sağlıkta dönüşümle birlikte başlayan aile hekimliği uygulaması ile önemli başarılara imza atıldı. Ülkemizin en büyük problemlerden birisi anne ve bebek ölüm oranları, çocukluk çağı ishalleri, verem, tifo, sıtmaydı. Şu anda bu konular öncelikli problemler olmaktan çıktı. Artık önümüzde obezite, hareketsizlik, diyabet, kalp damar hastalıkları, sigaraya bağlı akciğer hastalıkları ve kanserler var. Bunlarla mücadele ediyoruz. Aile hekimlerimiz birinci basamak tanı, tedavi ve danışmanlık hizmetleri ile kanser taramaları, obezite ile mücadele, uyuşturucu ile mücadele ve kronik hastalıklar konusunda halkın bilinçlendirilmesi gibi önemli sağlık hizmetleri de yürütülmektedir. Aile hekimliği birimlerimizin Birinci basamak koruyucu sağlık hizmetlerinde Toplum Sağlığı Merkezlerimiz, KETEM’lerle işbirliği içinde sundukları hizmetlerimiz son derece önemlidir. Ben hizmetlerinizden ve emeklerinizden dolayı özellikle Aile Hekimlerimize ve kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen Denizli Aile Hekimleri Derneğimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

  • FOTO-1.jpg
  • FOTO-2.jpg
  • FOTO-3.jpg
  • FOTO-4.jpg