İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZE DİKAB'DAN 'YILIN BAŞARILI YÖNETİCİSİ' ÖDÜLÜ
28 Temmuz 2020

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) tarafından düzenlenen “İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni”nde ‘Yılın Başarılı Yöneticisi’ seçilerek 4 ‘Pamukkadın’ ödülünden birinin sahibi oldu.

Denizli Ticaret Odası’nda (DTO) gerçekleştirilen DİKAB İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni’ne Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert , DİKAB Başkanı Nilgün Ök, İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk ile Müdürlüğümüzde çalışan kadınlar ve çok sayıda iş kadını katıldı.
Açılış konuşmalarının ardından 4 iş kadınına DİKAB ‘İş Dünyası Kadınları Ödülleri’ verilen törende; etkinliğe konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanlığı İnovasyon Ödüllü Aslı Elif Tanuğur Samancı ile birlikte “Yılın Başarılı Yöneticisi” İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, “Yılın Girişimcisi” Mukarrem Güleç ve “Yılın İş Kadını” Mukaddes Başkaya’ya ‘Pamukkadın’ ödülleri takdim edildi.

“Kadınlarımız Hayatın Her Alanında Varlar ve Başarılılar”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın elinden ödülünü alan İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, kadınların çalışma hayatında daha çok yer alması gerektiğini belirterek bu tür etkinliklerin öneminin büyük olduğunu söyledi ve şöyle konuştu: “Türk kadını olarak geleneksel bir yapımız var; hangi işi yaparsak yapalım, aslında her şeyden önce evimizin kadınıyız. Bir anne, bir eşiz ve evde bazı görevlerimiz var, bu görevlerimiz çoğu zaman her şeyin önüne geçebiliyor. İşte bu nedenlerle kadınlar niye yönetimde çok az yer alıyor, çalışma hayatında niye daha geri planda dediğimizde; aslında burada belki hatalardan birini de kendimizde aramamız lazım. Çünkü ev ve işi birlikte yürütebilir miyiz endişesi ile bazı görevleri kabul etmiyoruz. İkisi birlikte yürütülebilir mi, elbette yürütülebilir. Ama gerçekten çok özveri istiyor. Öncelikle aile desteği çok önemli; eşiniz, çocuklarınız, anne ve babanız, yani hayattaki yakınlarınız eğer size destek olursa her şey çok kolay. Tabii önce biz istekli olmalıyız. Benim de üyesi olduğum Denizli İş Kadınları Birliğinin bende çok özel bir yeri vardır. Ben DİKAB sayesinde özel sektörü tanıdım, bir kadının neler yapabileceğini gördüm. Dernek üyeleri içinde öyle başarılı kadınlar var ki yaptıkları işe inanamıyor, bu bir kadının başarısı mı diyorsunuz. Belki de hiç bilmediğimiz daha ne çok başarılı kadınımız var. Kadınlarımız her yerde var ve her yerde başarılılar. DİKAB bana bunu öğretti. Çalışma hayatında daha çok kadına ihtiyacımız var. Türkiye’de bugün kadın olan sadece 3 İl Sağlık Müdürü var. Mutlaka ki bu göreve layık çok sayıda arkadaşımız vardır. Denizli İş Kadınları Derneğine beni de böyle bir ödüle layık görmelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum, onur ve gurur duydum. Bu ödülü tüm başarılı kadınlar adına ve Denizli’de çalışan 8 bin 250 personelim adına alıyorum” şeklinde konuştu.

  • 4B.jpg
  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 7a.jpg
  • 8a.jpg
  • 15.jpg
  • 24.jpg
  • 22.jpg
  • 7.jpg
  • 20.jpg