KARAYOLLARI TRAFİK GÜVENLİĞİ HAFTASI
28 Temmuz 2020

Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk Karayolları Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle Delikliçınar Meydanında açılan 112 ve UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) stantlarını ziyaret etti.

 Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’ü ziyareti sırasında Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Aytekin Polat, Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uz. Dr. Burak Altan eşlik etti.  112 ve UMKE stantlarında bulunan sağlık çalışanlarıyla sohbet eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Uz. Dr. Berna Öztürk vatandaşlara da sohbet ederek 112’yi hangi durumlarda aramaları gerektiği ve UMKE’yle ilgili bilgiler verdi.

Trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak için tüm dünyada mayıs ayında Karayolları Trafik Güvenliği Haftası’nın kutlandığını, ilimizde de bu hafta vesilesiyle çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini söyleyen Uz. Dr. Berna Öztürk; “ Trafik kazaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en mustarip olduğumuz her yıl binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği bütün uyarılara ve tedbirlere rağmen önleyemediğimiz bir konudur. Hayat kurtarmada dakikaların hatta saniyelerin bile önemli olduğu trafik kazalarında 112’ye çağrının gelmesiyle birlikte ambulansların olay yerine trafik güvenliğini bozmayacak şekilde en kısa sürede ulaşması gerekir. İşte bu noktada vatandaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Bugün açtığımız stantlarda da bunun önemine vurgu yaptık” dedi.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg