YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA TÖRENİ
16 Temmuz 2020

Sağlık Bakanlığı’ndan Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Eğitim Uygulama Yetkisi alan Denizli Devlet Hastanesi’nde ilk kez Yoğum Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı düzenlendi. Bir ay süren program sonunda başarılı olan 15 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.  

Denizli Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen il dışından kursiyerlerin de katıldığı Yoğum Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı. Bir ay süren teorik ve pratik uygulamaların yapıldığı kurs sonunda eğitimini başarıyla tamamlayan 15 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Törene Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr. İbrahim Emreoğlu, Başkan Yardımcıları Uz. Dr. Fatma Aydeniz Ozansoy, Ahmet Alper Tatcı, Denizli Devlet Hastanesi Yöneticileri ve kursiyerler katıldı.  

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Yoğun Bakım Eğitim Programıyla, yoğun bakımda çalışan hemşirelerin görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek bilgi, beceri ve tutum kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.  Öztürk“ Yoğum bakımlar çoklu organ işlev bozukluğu gibi hastaların kabul edildiği temel ve ileri yaşam desteğinin verildiği hasta bakımı açısından özellikli kişilerin çalıştığı yerlerdir. Biliyorsunuz ki bu tarz sertifika programları bilgi aktarımının yanında kamu, özel ve üniversite hastanelerinin ortak paydada çalışan sağlık profesyonellerini bir araya getirmesiyle gerek deneyim paylaşımı, gerek uygulama standartlarının görülmesi adına mesleki gelişimlerimize son derece katkı sağlamaktadır. Denizli ile birlikte Konya, Muğla ve Aydın’dan da gelen 15 kursiyerimiz bir aylık eğitim programını başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı” dedi.

Kaliteli, Nitelikli ve Güvenilir Sertifika Eğitim Merkezi Olmak İstiyoruz

Denizli olarak kaliteli, güvenilir bir sertifika eğitim merkezi olmayı hedeflediklerini belirten Öztürk; “Geçen yıllarda Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi Yetki Belgemizi almıştık. Evde Sağlık Hemşireliği için başvurumuzu yaptık, Diyabet Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi Yetkisi için başvuru hazırlığı içindeyiz. İnşallah ilerleyen süreçlerde daha geniş bir kitleye eğitim verebileceğiz, özellikle kendi çalışanlarımızı bu konularda il dışına göndermek zorunda kalmayacağız. Ben öncelikle eğitim programının hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen, eğitime ev sahipliği yapan Denizli Devlet Hastanesi Yönetimi ve tüm eğitimci ekibine teşekkür ediyorum. Sertifika programında edinmiş olduğunuz bilgi ve becerilerin, paylaşılan her türlü güncel gelişmelerin,  görevinizi etkin ve verimli bir şekilde yürütmenize katkı sağlaması dileğiyle siz değerli Yoğun Bakım hemşirelerine katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, meslek hayatınızda başarılar diliyorum’ dedi. 

  • SERTİFİKA 2.jpg
  • SERTİFİKA 1.jpg
  • SERTİFİKA-6.jpg
  • SERTİFİKA-5.jpg
  • SERTİFİKA-4.jpg