TAVAS DEVLET HASTANESİ'NE HAYIRSEVERLERDEN CİHAZ BAĞIŞI.
16 Temmuz 2020

Tavas Devlet Hastanesi’ne hayırsever vatandaşlar tarafından kemik dansitometri ve taşınabilir ekokardiyografi cihazı bağışı yapıldı. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de hastanede düzenlenen programa katılarak bağışçılara plaket verdi ve sağlığa yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.

 Hayırsever vatandaşların Tavas Devlet Hastanesi’ne olan katkıları devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda hastane bünyesinde kullanılmak üzere Mamografi, Yenidoğan İşitme Tarama Cihazı, Bilgisayarlı Göz Ölçüm Cihazı, Fizik Tedavi Ünitesinde kullanılmak üzere 3 usg, 4 yatak, El-Kol egzersiz aletleri bağışlanmıştı. Şimdi de Ali Dağdeviren adına eşi Ayşe Dağdeviren tarafından taşınabilir ekokardiyografi cihazı ile İsmail-Fatma Örün çifti tarafından Kemik Dansitometri cihazı bağışı yapıldı.  Bağış yapan hayırseverlere plaket verilmesi için hastanede tören düzenlendi. Törene Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Tavas Devlet Hastanesi Yönetimi ve hayırseverler katıldı.

Denizli’de sağlık alanında yapılan yatırımlara vatandaşların da bağışlarla destek olduğunun altını çizen İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “İsmail-Fatma Örün çifti tarafından geçen yıl da hastanemize Bilgisayarlı Göz Ölçüm Cihazı bağışlanmıştı. Örün çifti bu yıl da Kemik Dansitometri cihazını alarak bağışladı. Bu cihaz kadınların yaşlılık döneminin korkulu rüyası olan kemik erimesi hastalığının teşhisinde ve kemik kaybına yol açan diğer hastalıkların tedavilerinin izlenmesinde kullanılabilecek. Yine Ali Dağdeviren adına eşi Ayşe Dağdeviren tarafından taşınabilir ekokardiyografi cihazı ile acil tanı konması gereken hastalara çok hızlı ve doğru bir şekilde ekokardiyografi yapılabilecek. İki bağışçımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hayırsever bağışçılarda yapmış oldukları bağışlardan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek tüm hayırseverleri hastanelere bağış yapmaya davet etti.

  • bağış-2.png
  • bağış-3.png
  • bağış-4.png