KALE'DE 4. GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
04 Aralık 2019

Kale Devlet Hastanesi’nde her yıl geleneksel hale gelen sünnet şöleninin dördüncüsü Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Kale Kaymakamlığı ve Kale Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirildi.  Organizasyon kapsamında 48 çocuğun sünnet işlemleri yapılacak.

Kale’de geleneksel hale getirilen sünnet organizasyonun dördüncüsü gerçekleştiriliyor. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Kale Kaymakamlığı ve Kale Belediyesi işbirliğiyle yapılan Kaleli iş adamları ve Kale halkının da büyük bir destek verdiği organizasyon için Kale Devlet Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törene Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Denizli İl Sağlık Müdür V. Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, aileler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Hastane Başhekimi Uz. Dr. Taner Mutlu yaptı. Mutlu yaptığı konuşmada geleneksel hale getirilen sünnet organizasyonun bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyledi ve şölenin aileler ve çocuklar için hayırlı olmasını diledi.

Denizli İl Sağlık Müdür V. Op. Dr. İbrahim Emreoğlu sünnet işlemlerinin hekim tarafından ameliyathane şartlarında yapılması gerektiğini belirtti ve şöyle devam etti: “Özellikle Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği döneminde başlattığımız sünnet organizasyonlarımızla, küçük ilçelerimizdeki çocuklarımızın merkez hastanelere gitmeden sünnet işlemlerini gerçekleştiriyoruz. İlçelerimizde Kaymakamlarımızın ve Belediyelerimizin desteğiyle sünnet kıyafetlerinden tutun da çocuklarımızın gezdirilmesi, düğünü, kınası, çeşitli hediyeleri ile sünnetlerimizi tam bir şölen haline getirdik. Kale’de bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen sünnet şöleniyle 48 çocuğumuz sünnet olacak” dedi.

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç da; “Dinimizce önemli bir yer tutan sünnet merasiminin ilçemizde Sağlık Müdürlüğü, Kale Kaymakamlığı, belediyemiz ve iş adamları tarafından desteklenmesi ve organizasyonun gerçekleştirilmesi hepimizi çok memnun etti. İmkânı olmayan ailelerimize ve çocuklarına böyle bir organizasyon yapılması takdiri hak ediyor. Çocuklarının sünnetini gören ailelerimiz inşallah ilerde mürvetlerini de görür. Toplu sünnet şölenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kale Kaymakamı Murat Güneş de sünnet organizasyonunda emeği geçen başta Kale Devlet Hastanesi olmak üzere herkese çok teşekkür ederken; “ Bizim kültürümüzde sünnet olmak, askere gitmek, düğün yapmak çok önemli bir yere sahiptir. İnancımızda kültürümüzde önemli bir yere sahip olan sünnet törenleri aynı zamanda millet olmanın, birlik ve beraber olmanın da bir gereğidir. Ben sünnet olan çocuklarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, ailelerimize de çocuklarınızın mürvetlerini görmelerini temenni ediyorum. Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından şölen halk oyunları ve semazen gösterisiyle devam etti. Daha sonra sünnet çocukları için dua okundu. Tören protokolün sünnet olan çocukları serviste ziyaret ederek çeşitli hediyeler vermesiyle son buldu.

  • F2.jpg
  • FT1.jpg
  • F3.jpg
  • F4.jpg
  • F5.jpg
  • F6.jpg
  • F7.jpg
  • F8.jpg
  • F9.jpg