PAMUKKALE KETEM VE SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ ZİYARETİ.
04 Aralık 2019

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk Pamukkale Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ve Sağlıklı Hayat Merkezini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Aytekin Polat’ın eşlik ettiği ziyarette Pamukkale İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ayşe Erdoğan Sağlıklı Hayat Merkezi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirirken, KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Tülay Alan da KETEM’deki kanser çalışmalarıyla ilgili Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’e bilgi verdi. Sunumlardan sonra iki merkezi de ziyaret ederek sağlık çalışanlarıyla görüşen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Öztürk, kanser taramasına gelen kadınlarla da sohbet ederek yaptırmış oldukları taramaların önemine değindi.

Birinci basamak sağlık hizmetlerinin sunulmasında KETEM ve Sağlıklı Hayat Merkezlerinin önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Uz. Dr. Berna Öztürk; “Kanserde biliyorsunuz ki erken tanı hayat kurtarır. Erken tanı amacıyla kadınlarda kendi kendine meme muayenesinin öğretilmesi, meme, rahim ağzı ve bağırsak kanserlerine yönelik tarama programlarının yaygınlaştırılması önemlidir. İlimizde Merkezefendi ve Pamukkale KETEM’lerde ücretsiz olarak eğitim, danışmanlık, sigara bırakma polikliniği ve hedef nüfusa yönelik olarak toplum tabanlı kanser taramalarını yürütüyoruz. Yine Sağlıklı Hayat Merkezlerimiz sağlığa yönelik risklerden bireyi ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek için kurulmuştur. Bu Merkezimizde de beslenme danışmanlığı, psikososyal danışmanlık, fiziksel aktivite, ağız ve diş sağlığı, sigara bırakma danışmanlığı gibi birimlerimiz hizmet vermektedir. Tüm vatandaşlarımızı Halk Sağlığı Haftası vesilesiyle merkezlerimize bekliyoruz” dedi.

  • fot1.jpg
  • fot2.jpg
  • fot3.jpg
  • fot4.jpg
  • foto-5.jpg
  • fot6.jpg
  • fot7.jpg
  • foto-9.jpg