DENİZLİ AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ, SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN TÜRKİYE'DE İLK KEZ UYGULANACAK O-EMRAM MODELİ İÇİN PİLOT HASTANE SEÇİLDİ
13 Temmuz 2020

  Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Türkiye’de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak O-EMRAM(Dijital Hastane) modeli için Sağlık Bakanlığı tarafından pilot hastane seçildi. Uygulama kapsamında da HIMSS Avrupa Direktörü John Rayner ve HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse tarafından hastane değerlendirmeden geçti.

Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında 2017 yılında Denizli’de bulanan 10 devlet hastanesi HIMSS Emram Stage 6 (Dijital Hastane Seviye – 6) kriterlerini yerine getirerek dijital hastane ünvanı almayı hak etmiş ve Denizli kamuda tüm hastaneleriyle dijital hastane olan ilk il olmuştu. Türkiye’de elde edilen bu başarıya şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak olan O-EMRAM modeli için pilot hastane seçildi. Bu doğrultuda HIMSS Avrupa Direktörü John Rayner ve HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni ziyaret ederek değerlendirmede bulundular.

Değerlendirme sonrası Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplantı düzenlendi. Toplantıda HIMSS Avrupa Direktörü John Rayner Türkiye’nin Dijital Hastane çalışmaları kapsamında Türkiye’de son iki yıldır büyük bir başarı yakalandığını, Denizli’nin de 2017 yılında elde ettiği başarının büyük ses getirdiğini söyledi. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde yaptıkları denetimde hastanenin dijital kayıtlarını ve poliklinik işleyişlerini birebir gözlemlediklerini, hastanenin dijitalleşme süresince çok iyi durumda olduğunu söyleyen John Rayner birkaç eksiğin giderilmesiyle Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin de çok yakın zamanda Dijital Hastane ünvanını elde edebileceğini söyledi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de Denizli’de Dijital Hastane çalışmalarında elde edilen başarının Sağlık Bakanlığı tarafından takdir edildiğini, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin de dijitalleşme çalışmaları kapsamında pilot hastane seçildiğini söyleyerek; “ Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda Denizli olarak Türkiye’de ilkleri başarmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. İlimizde bulunan 10 kamu hastanesi yürüttüğümüz başarılı çalışmalar sonunda dijital hastane olmuştu. Bakanlığımız tarafından Türkiye’de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak O-EMRAM modeli için de Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi pilot hastane seçildi ve HIMSS Avrupa ve Türkiye Direktörü tarafından denetimden geçti. İnşallah bu hastanemizde de dijital hastane ünvanını elde ederek Türkiye’de bu ünvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olacak” dedi. 

  • 9.jpg
  • 10.jpg
  • 11.jpg
  • 12.jpg
  • 1.jpg