306 AİLE HEKİMİ, 283 AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANINA BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ VERİLDİ...
16 Temmuz 2020

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız tarafından Aile Sağlığı Merkezlerinin uyuşturucu ile mücadele aktif rol alması için 306 Aile Hekimi ve 283 Aile Sağlığı Çalışanına ‘Bağımlılıkla Mücadele” eğitimleri verildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız tarafından verilen Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri  Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğinde gerçekleştirildi. Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk’ün de zaman zaman katıldığı eğitimlerde, bireysel müdahalede temel yaklaşım ve alkol – madde kullanımında aile ve ergen konularını Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mine Solakoğlu, bağımlılığa ilişkin temel bilgiler, bağımlılıkta tanı ve değerlendirme konulularını Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi Sorumlusu Uz. Dr. Emel Dikbaş anlattı. Çocuk Gelişim Uzmanı Damla Polat Başpınar motivasyonel görüşme ve özel durumları, Psikolog Bayram Şekerci de hukuki boyutlara değindi. 

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk sağlık çalışanlarının bağımlılıkla mücadele konusunda bilinçlendirilmesinin önemine dikkat çekerek;  “ Madde kullanımı toplumumuzun bugününü ve geleceğini tehdit eden, özellikle de geleceğimizin teminatı gençlerimizi hedef alan önemli bir sorun haline geldi. Bu sorunu ortadan kaldırmak için vatandaşlarla birebir temas halinde olan Aile Sağlığı Merkezlerimizin bağımlılıkla mücadelede aktif rol almasını hedefliyoruz. Bunun için de 10 oturumda 306 Aile Hekimi ve 283 Aile Sağlığı Çalışanına Bağımlılığa ilişkin temel bilgiler, tanı ve değerlendirme, bireysel müdahalede temel yaklaşım, alkol – madde kullanımında aile ve ergen, motivasyonel görüşme ve özel durumlar ve madde kullanımında hukuki boyutlar gibi konularda eğitim verildi.  Bizler madde kullanımıyla mücadeleye hazırız. Ebeveynlerin de çocuklarında bağımlılık yapıcı madde kullandıklarını anladıklarında paniğe kapılmadan en yakın sağlık kuruluşuna getirmelerini bekliyoruz” dedi. 

  • EĞİTİM 2.jpg
  • EĞİTİM 3.jpg
  • EĞİTİM 4.jpg
  • EĞİTİM-5.jpg
  • EĞİTİM-6.jpg
  • EĞİTİM-7.jpg
  • EĞİTİM-8.jpg
  • EĞİTİM-9.jpg