VERİMLİLİK VE KALİTE ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
16 Temmuz 2020

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü İl Verimlilik Kalite Koordinatörlüğü tarafından Denizli’deki Kamu Hastanelerinin Verimlilik Kalite Birimi Çalışanları ve il içinde değerlendirici olarak görev yapan sağlık çalışanlarının katılımıyla Verimlilik ve Kalite Çalıştayı gerçekleştirildi. 

Verimlilik ve Kalite Koordinatörü Dt. Okan İlhan’ın sunumuyla başlayan çalıştayda ‘Verimlilik ve Sağlıkta Kalite Standartları Genel Değerlendirme’, ‘Verimlilik Yerinde Değerlendirme Sonuçları’, ‘Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirme Sonuçları’ incelenerek ‘Verimlilik ve Sağlıkta Kalite Standartları İyileştirme Planları’ gözden geçirildi. Sağlık Müdürümüz  Uz. Dr. Berna Öztürk tarafından 2019 yılı için belirlenen yeni ve iddialı hedefler katılımcılarla paylaşıldı. Hedeflerle bağlantılı olarak il genelinde ve hastaneler düzeyinde yapılacak çalışmalar için iyileştirme faaliyet planları değerlendirildi.  

Verimlilik ve Kalite Koordinatörlüğünde Uzman Hatice Dönmez Arman’ın sunumuyla da sağlık bakım hizmetleri, servisler, yoğun bakım, sterilizasyon, ameliyathane, otelcilik hizmetleri alanında saptanan eksiklikler ve iyileştirme planları gözden geçirildi.

Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk de ; “Denizli’yi sağlıkta öncü illerden biri yapmak için 2019 yılında da çalışmalarımız devam edecek. Tüm yöneticilerimize ve sağlık çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. 2019 yılı hedeflerimizi birlikte başaracağımıza inanıyorum.” dedi.

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg