SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN İLİMİZE TAHSİS EDİLEN AMBULANSLAR DÜZENLENEN TÖRENLE İLÇELERE GÖNDERİLDİ.
16 Temmuz 2020

Sağlık Bakanlığı tarafından Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen tam donanımlı 7 ambulans Denizli Valiliği önünde düzenlenen törenle Tavas, Acıpayam, Serinhisar, Baklan, Bekilli, Merkezefendi ve Bozkurt ilçelerine gönderildi.

Denizli Valiliği önünde düzenlenen ambulans dağıtım törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve sağlık çalışanları katıldı.

Ambulans dağıtım töreninde konuşan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Denizli’de 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin 33 Acil Sağlık İstasyonu’nda 476 sağlık çalışanıyla yürütüldüğünü  söyleyerek; “2017 yılında 4 yeni ambulans Bakanlığımız tarafından gönderilmişti. 2018 yılında 2 Bakanlığımızdan bir de hayırseverimizden olmak üzere 3 yeni ambulans hizmete girmişti. 2019 yılında da 2 ambulansımızı geçtiğimiz aylarda Çivril’e verdik. Bugün de 7 yeni ambulansla sayımızı 112’ye yükseltiyoruz. Çok şükür ki ilimizde ambulans konusunda çok ciddi bir eksiğimiz kalmadı.Bugün genel olarak baktığımızda 2018 verilerine göre yıllık 88 bin vakaya hizmet vermişiz. Merkezde 4.18 dakika, kırsalda da 12.22 dakika ulaşım süreleriyle oldukça iyi durumdayız. Yeni ambulanslarımızın ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah kazasız belasız hızlı bir şekilde fakat güvenli bir şekilde hizmet nasip olsun. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.  

Denizli Milletvekili Nilgün Ök de; “ Denizlimizde biri merkez olmak üzere 7 yeni ambulansımız daha halkımızın hizmetine giriyor. Tabi Allah hiç kimseyi ambulansları kullanmayı nasip etmesin. Ama bunlar da hayatımızın bir gerçeği. Ambulanslarımızı Allah kazadan beladan korusun. İçerisindeki hastalarımızı hastanelere ulaştırmayı nasip etsin” dedi. Sağlık alanında Denizli’ye olan yatırımların devam edeceğini söyleyen Denizli Milletvekili Şahin Tin de; “Denizli’ye bundan sonra da sağlık alanında yatırımlarımız devam edecek. Devletimiz sağlığa ciddi bütçe ayırıyor. Hastaneler, 112 Acil Sağlık İstasyonları, Aile Sağlığı Merkezlerinin hepsi milletimizin sağlığı için var. Ülke olarak sağlıkta en iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. İlçelerimize ambulanslarımız hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan da yaptığı konuşmada Denizli’nin sağlık konusunda geldiği öneme değinerek; “ Denizli olarak sağlık imkanları anlamında önemli bir konumdayız ve konumumuzu korumada da yeni yapılan yatırımlar önemli bir yer tutuyor. Denizli’de ambulans sayımımız 112’ye ulaştı. Tabi birde bütün imkânlar en iyi olsa bile bu imkânları kullanmak da çok önemli. 112’de çalışan arkadaşlarımızın özverisi, fedakârlığı başarıyı getiriyor. Ben Sağlık Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlığına kavuşturmak gibi önemli bir görevi üstleniyorlar. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Kazasız belasız çalışsınlar. İlimize ambulanslar hayırlı olsun” dedi.

Konuşmalardan sonra ambulansların anahtarları ambulansta görevli 112 çalışanlarına teslim edildi. 

  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 7.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 8.jpg