TÜRKİYE'DE İLK VE TEK.. DENİZLİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ'NDEN DİJİTAL HASTANE ÇALIŞMALARINDA BÜYÜK BAŞARI...
16 Temmuz 2020

  Denizli sağlıkta bir ilki daha gerçekleştirdi. Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi; Sağlık Bakanlığı, Medipol Üniversitesi ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle yürütülen Dijital Hastane çalışmaları kapsamında O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek bu ünvanı Türkiye’de almaya hak kazanan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın sağlıkta gelişim ve dijital dönüşüm hedefleri doğrultusunda Denizli adım adım hedeflerine ulaşıyor. 2017 yılında Denizli’de bulunan 10 devlet hastanesi HIMSS Emram Seviye 6 kriterlerini yerine getirmiş, Denizli kamudaki tüm hastaneleriyle Dijital Hastane ünvanını alan ilk il olmuştu.  Şimdi de Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde O-EMRAM Seviye 6 modeli için HIMSS Avrupa ve Latin Amerika Bölge Direktörü John Rayner ve HIMSS Türkiye Direktörü Yrd. Doç. Dr. İlker Köse tarafından yerinde değerlendirme yapıldı. Değerlendirme sonucunda Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de O-EMRAM Seviye 6 kriterlerini yerine getirerek Türkiye’de bu ünvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak büyük başarıya imza attı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk sağlıkta öncü illerden biri olan Denizli’de ilkleri başarmanın gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek; “ Denizli daha önce 10 devlet hastanesiyle aynı anda Dijital Hastane ünvanını elde ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmişti. Bu başarı sonucunda Sağlık Bakanlığımız tarafından Türkiye’de ayaktan tedavi hizmeti sunan sağlık kuruluşlarında ilk kez uygulanacak O- EMRAM Seviye 6 modeli için Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi pilot il seçilmişti. Hastane yönetimimiz pilot il seçildikten sonra Bakanlığımızın diş hastanelerinin dijital hastane olması yönünde belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda çalışmalara başlandı. Hastanemizde bilgi yönetim sisteminde hasta güvenliğini arttırıcı, hekim tanı ve tedavisine destek olacak, hekimlere tanı ve tedavi sürecinde tetkik, tedavi planı, konsültasyon öneren karar destek sistemi oluşturuldu. Hasta sağlık okuryazarlığını geliştirmek için Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile entegre olan SMS düzenlemesi yapıldı. E-Nabız uygulamasının kullanımını arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Tüm bu çalışmalar sonucunda HIMSS yetkilileri tarafından yapılan değerlendirmeyle birlikte Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi de Dijital Hastane ünvanını almayı hak etti ve Türkiye’de bu ünvanı alan ilk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi oldu. Bu başarıya imza atan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yönetimini gönülden kutluyorum. Denizli her zaman en iyisini hak ediyor” dedi. 

  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 6.jpg
  • 10.jpg