DİYABET DESTEK NOKTASI DİYABET AİLE SAĞLIĞI EĞİTİM PROGRAMI (DASEP) PROJESİ
16 Temmuz 2020

Bakanlığımız ile Türkiye Diyabet Vakfı arasında imzalanan “Diyabet Aile Sağlığı Elemanı Eğitimi” Protokolü kapsamında belirlenen 20 ilden biri olarak Denizli’de proje tanıtım ve eğitim toplantısı düzenlendi.

Fatih Aile Sağlığı Merkezi ve Saltak Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan hekim, aile sağlığı çalışanı ve birim çalışanlarının katıldığı toplantıda, Proje İl Koordinatörü olan Pamukkale Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güzin Fidan Yaylalı tarafından eğitim gerçekleştirildi. Eğitime katılan aile sağlığı elemanlarına eğitim verdikleri hastaların takiplerinin yapılması amacıyla birer tablet de verildi.
Proje ile aile sağlığı elemanlarının planlanacak eğitimlerle diyabet konusunda bilgi ve farkındalıklarının artırılması, eğitimi alan aile sağlığı elemanları tarafından diyabetle ilgili temel bilgilerin ve sağlıklı yaşam tarzı konusunda eğitimlerin diyabetli bireylere ve yakınlarına sunulması, 18 yaş üstü diyabetli bireylerin ve gönüllü yakınlarının hastalık ve tedaviye yönelik kapsamlı eğitimlerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

  • FOTO 4.jpg
  • FOTO 6.jpg
  • FOTO 5.jpg
  • FOTO 2.jpg
  • FOTO 1.jpg