KRONİK HASTALIKLARI ÖNLEME VE KONTROL PROGRAMI İL KURULU TOPLANTISI
16 Temmuz 2020

Kronik Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı İl Kurulu 2019 yılı birinci toplantısı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Aytekin Polat başkanlığında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları, Birim Sorumluları ve diğer kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dünyada en sık görülen, en fazla ölüme ve engelliliğe neden olan bulaşıcı olmayan hastalıklar(kalp ve damar, kronik hava yolu, böbrek hastalıkları vb.) en önemli sağlık tehdidi olarak algılanmaktadır.

Bakanlığımızca kronik hastalıklar ve risk faktörleri ile mücadele amacıyla ‘Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Kalp ve Damar Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Böbrek Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı, Türkiye Kas İskelet Sistemi Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı ve Türkiye Sağlıklı Yaşlanma Eylem Planı ve Uygulama Programı ‘ uygulamaya konulmuş ve yürütülmektedir. Kontrol programlarının il genelinde uygulanması, desteklenmesi, koordinasyonun sağlanması amacıyla Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda Kronik Hastalıkları Önleme ve Kontrol Programı İl Kurulu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Aytekin Polat Başkanlığında 2019 yılı birinci toplantısını yaptı.  Toplantıya Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları, Halk Sağlığı Hizmetleri Birim Sorumluları ve diğer kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. 

  • 7480f37d-a733-4c9c-8a1a-db5442a5f628.jpg
  • 2cff45a4-4804-48fd-8421-98525da51bd5.jpg