İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ AİLE HEKİMİNE MUAYENE OLDU, E-NABIZ KULLANIMINA DİKKAT ÇEKTİ
16 Temmuz 2020

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, Aile Hekimine giderek muayene oldu ve tüm sağlık bilgilerinin yer aldığı E-Nabız kullanımına dikkat çekti. E-Nabız uygulaması üzerinden hekimin hastanın tüm sağlık bilgilerini görebildiğini böylece daha etkin ve gereksiz tahlillerin önüne geçilen bir muayene süreci gerçekleştiğini söyleyen Öztürk, vatandaşları E-Nabız kullanmaya davet etti.

İl Sağlık Müdürümüz, Merkezefendi 13 Nolu Aile Hekimliği Biriminde görevli kendi Aile Hekimi Uz. Dr. Savaş Coşkun’un polikliniğine giderek hem rutin muayenesini yaptırdı hem de ehliyet değişikliği için gerekli sağlık raporunu aldı. Muayene esnasında E-Nabız uygulaması üzerinden geçmiş sağlık tetkik, teşhis ve tedavilerini de Aile Hekimi ile birlikte değerlendiren Öztürk, vatandaşları da bu uygulamayı aktif kullanmaya davet etti.

İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, ister cep telefonlarına indirerek ister bilgisayar üzerinden T.C. numarası ve E-Devlet Şifresi ile giriş yaparak E-Nabız uygulamasının kullanılabileceğini belirterek şöyle konuştu: “E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi; vatandaşların tüm sağlık kayıtlarını tek bir platformda toplayan, zaman ve mekandan bağımsız olarak kolay, hızlı ve güvenilir şekilde erişimine ve kontrolüne sunan kişisel sağlık kaydı sistemidir. Vatandaşlarımız tüm sağlık bilgilerine buradan ulaşabildiği gibi herhangi bir hastanede istediği branşa muayene randevusunu da buradan alabilirler. Müdürlük olarak sağlık okuryazarlığında farkındalığın oluşturulması ve E-Nabız kullanıcı sayısının arttırılması amacıyla bu ay yeni bir proje başlattık. Başlattığımız “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi kapsamında ben de bugün E-Nabız kullanımına dikkat çekmek adına Aile Hekimime hem rutin hem de ehliyet değişikliği için muayenemi oldum, gerekli raporumu aldım. E-Nabız sisteminde kayıtlı sağlık bilgilerimi Aile Hekimim ile birlikte değerlendirdik. Vatandaşlarımızı da tüm sağlık bilgilerine tek bir platformda her zaman ulaşabildikleri ve hastane muayene randevusu almada da büyük kolaylık olan bu uygulamayı kullanmaya davet ediyorum” dedi.

Aile Hekimi Uz. Dr. Savaş Coşkun’da E-Nabız üzerinden hastaların daha önce herhangi bir sağlık kuruluşunda yapılmış tüm muayene, tetkik, tahlil ve tedavilerini görebildiklerini belirtti. Böylece daha etkin bir muayene gerçekleştirildiğini dile getiren Coşkun, yakın tarihte başka bir sağlık kurumunda istenmiş aynı tetkik ya da tahlil varsa bunu uygulama üzerinden görerek gereksiz tahlillerin de önüne geçilebildiğini söyledi.

  • E NABIZ MUAYENE 1A.jpg
  • E NABIZ MUAYENE 4.jpg
  • E NABIZ MUAYENE 5.jpg