İNTİHARI ÖNLEME İL KURULU TOPLANTISI YAPILDI
16 Temmuz 2020

İntiharı önleme konusunda farkındalık yaratılması ve intiharın azaltılması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden oluşturulan “İntiharı Önleme İl Kurulu” toplantısı İl Sağlık Müdürlüğümüz Uz. Dr. Berna Öztürk başkanlığında Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kemalettin Acar, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürü Arif Duru ile birlikte Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Merkezefendi ve Pamukkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Denizli İl Müftülüğünden temsilciler katıldı.

Toplantıda intihar davranışının çeşitli psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve kültürel faktörlerin etkisinde olan çok değişkenli bir olay olduğu vurgulandı.Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımızdan Uz. Dr. Emel Dikbaş tarafından ilimiz istatistik verileri katılımcılara açıklanarak, yapılabilecekler ile ilgili fikir ve kurumlar arası iş birliğini artırmaya yönelik kararlar alındı. Toplantının son bölümünde ise Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı bütün katılımcılar tarafından değerlendirildi ve ilimiz için yapılabilecek faaliyetler belirlenerek hazırlanmış olan İntiharı Önleme Yerel Eylem Planı katılımcılara sunuldu. 

  • 2.jpg
  • 3.jpg