GETAT ÜNİTESİ VALİMİZİN KATILDIĞI TÖRENLE AÇILDI.
16 Temmuz 2020

Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’ne İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kazandırılan Denizli’nin kamudaki ikinci Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT), Denizli Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı törenle açıldı.

Törene Denizli Valimiz Hasan Karahan, Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli, Dokuzkavaklar Mahalle Muhtarı İlyas Yolcu,  hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı.

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk GETAT ünitesi açılışında Denizli Valimiz Hasan Karahan’a ünite hakkında bilgiler verdi. Denizli’nin ikinci GETAT Ünitesi’ni Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğinde hayata geçirdiklerini söyleyen Öztürk; Bugün Semt Polikliniğimizde yeni bir tedavi ünitesini daha hizmete açacağız. Geçtiğimiz mayıs ayında Tavas Devlet Hastanesi bünyesinde Denizli’de kamuda ilk kez GETAT ünitemizi hizmete açmıştık. Denizli’de kamuda ikinci olacak olan GETAT ünitemizde ilk etapta akupunktur, hacamat (kupa terapisi) ve mezoterapi gibi uygulamalar yapılacaktır. GETAT uygulamaları sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyulmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da modern sağlık sistemlerini güçlendirmek üzere teşvik edilmiştir. Ben buradan sağlık alanındaki yatırımlarımızda ve ihtiyaçlarımızda bize her zaman destek olan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

GETAT Ünitesi’nin ilk hastası olan Şafak Armağan 45 yıldır geçmeyen migren ağrısının uygulanan akapunktur yöntemiyle nasıl geçtiğini anlattı. Armağan; “ 45 yıl önce şiddetli baş ağrısı şikayetlerim vardı. Bundan 25 yıl önce  baş ağrıma migren teşhisi konuldu. İlaç kullanarak ağrılarımın zaman zaman geçtiği oldu ama kalıcı bir çözüm bulamamıştık. Bundan yaklaşık 15 gün önce Pamukkale Belediyesi Semt Polikliğinde GETAT Ünitesi’nin açıldığını duydum. Üniteye başvurdum ve bana akapunktur tedavisi uygulandı. Daha 3 seans uygulanmasına rağmen migren ve baş ağrılarımın azaldığını gördüm. Bu Ünitenin açılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Valimiz Hasan Karahan da GETAT Ünitesi’ni Denizli’ye kazandıran İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Hastane yönetimine teşekkür ederek; “ Her zaman söylediğimiz gibi sağlık alanında ülkemizde son yıllarda atılan adımlar yüzümüzü güldürmektedir. Denizli’ye baktığımızda da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü sağlık yatırımları hayata geçiriliyor. Bugün de Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde GETAT Ünitesi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Ünite’nin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

  • bb6b856f-3658-4529-9549-bea75a9c4998.jpg
  • c11c70b5-b7b8-4995-aa73-06f8457430af.jpg
  • 154479b4-196f-48e3-865d-84d3dcd525f5.jpg
  • IMG_0164.JPG
  • IMG_0161.JPG