BEKİLLİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE ACİL SAĞLIK İSTASYONU AÇILIŞI...
16 Temmuz 2020

Bekilli’de Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan  112 Acil Sağlık İstasyonu ile Denizli Valiliği ve hayırsever Cahit Birinkulu’nun katkılarıyla tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı Denizli Valisi Hasan Karahan, Ak Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve  Nilgün Ök’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan,  Ak Parti Denizli Milletvekileri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Bekilli Kaymakamı Şeyma Aktaş, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Öztürk Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun Bekilli’ye hayırlı olmasını dileyerek; “  112 Acil Sağlık Hizmetleri 24 saat kesintisiz olarak hizmet veren ilin her köşesine anında uzanarak hizmet ulaştırabilen özel bir sistemdir. Bugün Bekilli’de kamu – özel ortak yapımın sonucu ortaya çıkan sağlık tesislerimizin açılışını yapacağız. 112 Acil Sağlık İstasyonu tefrişatı hariç 436 bin TL yatırım bedeliyle Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırıldı. Yine Aile Sağlığı Merkezimiz de önce hayırseverlerimizin katkısıyla başlamış. Bina belli noktaya geldikten sonra yarıda kalmış. Devreye Valiliğimiz YİKOB girerek yüzde 40’ı hayırsever yüzde 60 da Valiliğimiz tarafından olmak üzere 290 bin TL yatırım bedeliyle Bekillili vatandaşların hizmetine sunuldu. Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere bütün bu yatırımların yapılmasında öncülük eden Valimize ve Milletvekillerimize ve bahçe düzenlememizi yapan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban da 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi’nin Bekilli’ye sağlık hizmetleri anlamında büyük güç katacağını söyleyerek hayırlı olsun dileklerini iletti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci de Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık İstasyonunun Bekilli’ye çok yakıştığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak da her zaman ilçedeki vatandaşların ihtiyaçlarına koştuklarını söyledi.

Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök de yaptığı konuşmada sağlık alanında yaşanan değişimlerden bahsederek; “ Sağlık alanında gelişmiş ülkelerin 30 yılda kat ettiği mesafeyi ülke olarak son 10 yılda kat ettik. Sağlıktaki imkânsız günlerden bugün her alanda bütün vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlandığı günlere geldik. Türkiye genelinde 2002 yılında 485 olan Acil Sağlık İstasyonu sayısı, 3 binlere yakın bir sayıya ulaştı. Bu rakam Sağlık alanında nereden nereye geldiğimizi çok iyi gösteriyor. Bekilli’ye yapılan sağlık tesislerimiz hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de; “Her dönemde Denizli ve ilçelerimizin sağlıkla ilgili sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Bugün açılışını yapacağımız sağlık tesislerinden Bekillili kardeşlerimiz yararlanacak. Denizli’ye yaptığımız sağlık yatırımlarıyla birlikte Denizli çevre illerden şifa bulmaya gelen hastaların tercih ettiği bir il konumuna geldi.  Denizli’de Valiliğimiz, Belediyelerimiz, kamu kurumlarımız, tek yumruk olarak birlik beraberlik içerisinde hizmetlerini sürdürüyor. Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık İstasyonunun açılışında bunu çok iyi görebiliyoruz. Gerek 112 Acil Sağlık hizmetinin açılmasında gerek Aile Sağlığı Merkezi’nin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bekilli’mize hayırlı olsun” dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan da Bekilli’de yapılan sağlık yatırımların hayırlı olmasını dileyerek; “ Bugün burada güzel bir işbirliği ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığımız, hayırseverimiz ve biz Valilik olarak ortak bir çalışmayla sağlık tesislerimizi tamamladık. Allah muhtaç etmesin ama Bekillili vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğunda sağlık tesislerimizden yararlanabilecek. En uzak köşelere vatandaşlarımıza ulaşarak sağlık hizmeti veriyoruz. Denizlimizde bu birlik beraberlik olduğu sürece inşallah daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Tesislerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Konuşmaların ardından Hayırsever Cahit Birinkulu ve Bekilli Belediye Başkanına plaket takdim edildi. Daha sonra da kurdele kesimi yapılarak 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg